اولین دوره مسابقه طراحی زنده مد و لباس مدآفرین

به گزارش نشریه نساجی موفق، اولین دوره مسابقه طراحی زنده مد و لباس مدآفرین در روزهای ۳۰ام آذر و۱ام دی، با حضور شرکت‌ کنندگانی از استان های مختلف کشور، در تهران ( سرای فرش خاوران ) برگزار شد. این مسابقه به همت ” مؤسسه طراحان تکپوش رائیکا ” و با همکاری “مرکز تحقیقات نساجی، پوشاک، مد و لباس حصان(س)” وابسته به بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور و در دو بخش برگزار شد. در بخش اول (روز اول) طراحان مانتو اداری و در بخش دوم (روز دوم) مانتو اجتماع را طراحی نمودند. طراحان شرکت‌کننده در این مسابقه بر اساس رأی و نظر داورانی متخصص از دانشگاه و صنعت جهت شرکت در این مسابقه انتخاب شدند.

این رقابت در چهار بخش اصلی طراحی و تصویر سازی ، الگوسازی ، برش و دوخت صورت گرفت و در انتها مانتوهای تهیه شده توسط طراحان ، جهت داوری به رؤیت داورانی از بنیاد ملی مد و لباس ایرانی رسید. در پایان ، مراسم اختتامیه و اهدای جوائز با حضور آقای قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس برگزار شد. در این مراسم آقای قبادی ضمن تشکر از برگزاری این مسابقه جوائز نفرات برتر را اهدا نمود. بر اساس رای داروان، خانم مونا غلامی از استان تهران نفر اول ، خانم شاهرخ از استان کهگیلویه و بویراحمد نفر دوم و خانم احلام طرف از استان تهران به عنوان نفر سوم انتخاب شدند.

به دلیل رویکرد کلانی که در حال حاضر در حوزه مد و لباس در کشور وجود دارد و با توجه به ظرفیت بالای حوزه طراحی در کشور، برگزاری رقابت‌هایی از این دست، سبب می‌شود تا طراحان موجود در کشور شناخته‌تر شوند و با ارائه طرحهای مناسب، مردم را به خرید لباسی منطبق با فرهنگ ایرانی – اسلامی ترغیب کنند.

مسابقه طراحی زنده مدولباس مدآفرین هر ساله در ۴ دوره مختلف برگزار خواهد شد که نفرات برتر هر دوره‌ در پایان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.